Europos dienos šventė „15 metų kartu!“

Gegužės 9 d. 16–19 val. Nepriklausomybės aikštėje šalia Soboro šurmuliuos Europos dienos šventė “Kartu jau 15 metų!”: koncertuos jaunimo muzikos grupės, šalia ištiesto didžiulio Europos žemėlapio įsikurs Informacijos mugė ir kūrybinės dirbtuvės, bus rengiamos mini orientavimosi varžybos, įvairios viktorinos, akcijos ir dalinami prizai! Šventėje visus kviesime daugiau sužinoti apie ES institucijų ir pagalbos tarnybų veiklą, artėjančius Europos Parlamento rinkimus bei išbandyti save įvairiose su tuo susijusiose rungtyse.
Akcijoje „Kur norėtum sugrįžti?” ant Europos žemėlapio spalvota adatėle pažymėję Europos šalį, į kurią norime sugrįžti, pamatysime, kurios Europos šalys yra kauniečių pačios mėgstamiausios. Improvizuotoje Balsavimo kabinoje akcija „Renkuosi Europą" kviesime balsuoti ne už politikus, bet už vertybes, kurios ginamos Europoje. Vyks simuliacija „Šį kartą balsuosiu ....", Europos dėlionės vaikams, improvizuoti protų mūšiai “Europrotai”, ant Europos žemėlapio mini orientavimo varžybos, žaismingu būdu patikrinančios žinias apie Europos šalis – ir tai dar ne viskas! Informacijos mugėje gausite įvairių naudingų patarimų, pvz., kur ir kokiomis sąlygomis galima studijuoti, stažuotis, gauti stipendiją ar atlikti praktiką Europos universitetuose ar tarptautinėse kompanijose, susipažinsite su Erasmus+ studentais, atvykusiais studijuoti į Kauną iš įvairių Europos šalių. Sužinosite, kaip galite apginti savo kaip vartotojo teises: jei atidėjo Jūsų skrydį ar dingo bagažas; jei pirkote prekę internetu iš kitos Europos šalies ir buvote apgauti, taip pat – kodėl keliaujant būtina turėti sveikatos draudimo kortelę. VšĮ „A.C. Patria“ savanoriai vaišins Europos šalių patiekalais, o bendravimo platforma „Mokslo kavinė“ surengs aklą inovatyvių produktų degustaciją. Šventės dalyviai galės ne tik susipažinti su socialinės iniciatyvos „Gyvybės langelis“ veikla, bet ir tinkamai persodinti atsineštą augaliuką, o Kauno apskrities bendruomenės pareigūnai visiems nuo ilgapirščių besisaugantiems kauniečiams žymės dviračius.
Šventėje veiks kūrybinės dirbtuvės, kuriose Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos mokiniai gamins žaismingus ženkliukus su 15 metų Lietuvos narystės ES simbolika, o socialinės iniciatyvos „TEXTALE“ savanoriai kvies iš antrinių žaliavų kartu sukurti „Draugystės tipį“ vaikams. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka šventės metu įkurs interaktyvią biblioteką, kurioje kvies susipažinti su naujomis bibliotekos paslaugomis – Žaisloteka ir Šerloko Holmso pabėgimo kambario galvosūkiais.
Šventinį koncertą pradės Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų orkestras, vėliau estafetę perduodamas jauniesiems populiarios bei džiazo muzikos atlikėjams, savo kūrybos muziką pristatys jaunimo grupės „BaltaMalta“ ir „Kolosus“, o finalinį akordą sugros pašėlę ir veržlūs grupės „Intervalai“ nariai, projekto „X Faktorius 2019 m.“ finalininkai.
Informacijos mugėje dalyvaus ir į kūrybines dirbtuves kvies : Vytauto Didžiojo Universitetas, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla, Europos vartotojų centras, socialinis verslas “Textale”, Kauno teritorinė ligonių kasa, AC Patria, partnerystės platforma “Mokslo Kavinė”, socialinė iniciatyva ”Gyvybės langelis” ir Kauno apskrities bendruomenės pareigūnai.

https://www.facebook.com/events/316036555733381
  • Renginio data: 2019-05-09
  • Renginio laikas: 16:00
  • Adresas: Nepriklausomybės aikštė, prie Soboro
    Kaunas, Kaunas