Euras yra oficiali 19 iš 28 Europos Sąjungos šalių valiuta. Turėdami eurą kaip savo valiutą, galite sutaupyti pinigų, lengviau atlikti sandorius ir pasinaudoti daugiau tarptautinių galimybių. Štai keletas pagrindinių privalumų, susijusių su euro kaip valiutos naudojimu.
Sutaupyti pinigų
Vienas iš pagrindinių privalumų turint eurą kaip savo valiutą yra tas, kad jis leidžia sutaupyti pinigų keliaujant ar perkant kitose ES šalyse. Kai šalis įsiveda bendrą valiutą, ji panaikina valiutos keitimo išlaidas ir mokesčius, susijusius su vienos valiutos konvertavimu į kitą. Tai reiškia, kad jums nereikės mokėti papildomų mokesčių už užsienio valiutos konvertavimą ir galėsite pasinaudoti geresnėmis kainomis kitose šalyse dėl didesnio potencialių klientų rato. Be to, kai vis daugiau žmonių eurus naudoja kaip pagrindinę atsiskaitymo priemonę, prekės ir paslaugos gali tapti pigesnės nei anksčiau dėl padidėjusios įmonių, kovojančių dėl klientų dėmesio, konkurencijos.
Lengvesni sandoriai
Dar vienas bendros valiutos visoje Europoje privalumas yra tas, kad dėl jos sandoriai tampa daug paprastesni ir užima mažiau laiko. Atliekant mokėjimus už ES ribų nebereikia atlikti ilgų procesų, susijusių su skirtingomis valiutomis ir dažnai sudėtingais valiutų keitimo kursais. Už visas prekes ir paslaugas galima paprasčiausiai atsiskaityti eurais, nesvarbu, iš kurios šalies jos kilusios ar į kurią šalį pristatomos, todėl labai supaprastėja finansinės operacijos tarp skirtingų Europos šalių. Dėl to vykdyti verslą tarp Europos šalių yra daug paprasčiau nei anksčiau, o įmonės gali padidinti savo tarptautinės prekybos galimybes nesirūpindamos sudėtingomis tarptautinių mokėjimų sistemomis.
Didesnės tarptautinės galimybės
Visoms ES šalims naudojant bendrą valiutą taip pat atsiveria naujos verslo galimybės už Europos ribų. Pašalinus valiutos konvertavimo problemas, įmonės dabar gali lengviau įsigyti produktų iš kitų pasaulio šalių, nesijaudindamos dėl valiutų kursų svyravimų ar brangių konvertavimo mokesčių, turinčių įtakos jų veiklos rezultatams. Be to, dabar įmonės gali patekti į rinkas, kuriose kainos labai skiriasi, todėl jos gali sutaupyti dar daugiau lėšų, palyginti su šalyje pagamintų prekių ar paslaugų pirkimu didesnėmis kainomis dėl vietos rinkos sąlygų, pavyzdžiui, pasiūlos trūkumo arba tam tikrų produktų ar paslaugų monopolijos tam tikrose vietovėse. Taigi bendros valiutos įvedimas suteikia įmonėms daug naujų tarptautinės prekybos galimybių, kurių nebuvo iki jos įvedimo Europos Sąjungos ekonomikoje.
Didesnis regioninis stabilumas ir skaidrumas
Viena bendra valiuta taip pat padeda užtikrinti didesnį Europos ekonomikos stabilumą, nes sumažina valiutų kursų svyravimus, kurie anksčiau buvo pastebimi dėl politinio nestabilumo ar staigių ekonominio likimo pokyčių atskirose Europos valstybėse. Vienodas euro kursas užtikrina stabilumą visose dalyvaujančiose šalyse, o investuotojams visame pasaulyje lengviau prognozuoti savo investicijų grąžą, kartu visapusiškai pasinaudojant didžiulėmis potencialiomis Europos augimo sritimis kylančiose rinkose, esančiose visoje jos teritorijoje. Be to, kiekvienos šalies piliečiams lengviau suprasti, kaip gerai veikia jų ekonomika, palyginti su kitomis Europos valstybėmis, nes pateikiamas standartinis lyginamasis standartas, kurį galima naudoti lyginant skirtingų šalių ekonominius rodiklius tarpusavyje per laikotarpį nuo kelių savaičių iki dešimtmečių, priklausomai nuo to, kokio tipo duomenų taškų reikia analizės tikslams.
Stipresni tautų santykiai
Galiausiai, suvienijusios savo ekonomikas pagal vieną bendrą pinigų politikos sistemą (pvz., Eurosistemą), valstybės narės gali stiprinti tarpusavio diplomatinius ryšius, nes glaudžiau bendradarbiauja su fiskaline politika susijusiais klausimais, pvz., dėl skirtingų Europos valstybių mokesčių lygio ar priemonių, kurių imamasi siekiant kontroliuoti infliacijos lygį visoje Europos ekonomikoje bendrai, o ne atskirai, kaip tai buvo daroma anksčiau, kol 1990 m. pabaigoje ir vėliau buvo pradėta kurti vieninga pinigų politikos sistema, o dabar dauguma valstybių narių dalyvauja vieningoje suderintoje politikos sistemoje, kuri šiandien vadinama tiesiog „Eurosistema”.
0 Comments