Gegužės 9-oji – Europos diena

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų.

Šis Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia.

1985 m. Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Kodėl atsirado šis puslapis?

Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, Europos dienos minėjimas pamažu tampa tradicija. Mokyklos ir darželiai, bibliotekos ir universitetai, nevyriausybinės organizacijos ir Lietuvos institucijos, taip pat ir ES institucijos, dirbančios Lietuvoje, organizuoja įvairius renginius, skirtus Europos dienai paminėti. 
Kasmet renginių daugėja, todėl Europos Parlamento biuras Lietuvoje nusprendė suteikti Europos dienos renginių organizatoriams galimybę pasidalinti informacija apie savo renginius vienoje vietoje. Jei organizuojate Europos dienai skirtą konkursą, konferenciją ar žaidimą, registruokite savo renginį šiame tinklalapyje ir praneškite apie jį visiems Lietuvos gyventojams. Jei norite dalyvauti Europos dienos renginiuose, apsilankykite renginių sąraše ir išsirinkite arčiausią, įdomiausią ar linksmiausią.
Primename, kad už informacijos apie renginius tiekimą bei renginių turinį atsako atskirų renginių organizatoriai. 
Linkime smagios šventės!